Seznam produktů značky Cloof Wines

Slovo kloof jde z afrikánštiny do našeho jazyka přeložit jen velice těžce. Cloof Wines EstateNejpřesnější je nejspíš překlad rozsedlina, ale v tomto případě bychom spíše měli uvést údolí. Právě v malebném údolí mezi dvěma vrchovinami se toto vinařství nachází a to je znázorněno i v jejich nápaditém logu.

Vinařství se rozléhá v kouzelném regionu ještě s kouzelnějším jménem Darling na více než 400 hektarech půdy. Roční produkce 700 000 lahví vína je ohromující. Zvlášť když se vezme v potaz fakt, že vína vyrábějí pouze z vlastních hroznů. A ta opravdu stojí za ochutnání.

Jako u ostatních vín z jižní Afriky se v jeho chuti spojuje podobná úroveň zralosti, jako mají australská vína s elegancí vín francouzských, protože jihoafrické vinařské umění z francouzského vychází a je mu stále velice blízké.

Vína Cloof jsou však jedinečná díky lokálním podmínkám, zejména půdě bohaté na minerály a také díky lidem, jejich umění a jejich vášni. Pod jejich rukama vzniká víno se zcela specifickým charakterem, s opravdu výraznou vůní a plnou a bohatou chutí.

Nejvíce unikátní po postupu výroby je fakt, že svahy s vinicemi nejsou nijak zavlažovány. Výnos sice není vysoký jako by mohl být a hrozny jsou malé. Mají ovšem silnou slupku a to dává všem vínům osobitou chuť, bohatou na třísloviny.

Celá produkce vinařství Cloof tak může s hrdostí reprezentovat region, kde vinařství nemá až takovou tradici, ale který v posledních desetiletích dokazuje, že po právu patří na vinnou mapu Jihoafrické republiky.

Existuje 9 produktů.

Zobrazení 1-6 z 9 položek